Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

la firm, nie jest zbyt skomplikowane. W tej dziedzinie istnieje naprawdę wiele firm, które z przyjemnością podejmą się realizacji nawet najbardziej wysublimowanego zlecenia. Warto pamiętać, aby przed zleceniem takiej pracy zastano

Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

Usługi informatyczne ? tworzenie aplikacji internetowych

W dobie Internetu znalezienie odpowiedniego usługodawcy, jeśli chodzi o tworzenie aplikacji internetowych czy programów dla firm, nie jest zbyt skomplikowane. W tej dziedzinie istnieje naprawdę wiele firm, które z przyjemnością podejmą się realizacji nawet najbardziej wysublimowanego zlecenia. Warto pamiętać, aby przed zleceniem takiej pracy zastanowić się nad tym, jaki rezultat końcowy chcielibyśmy osiągnąć.

Oczekiwania klientów mogą być bardzo różne, a twórca oprogramowania dla firm na pewno uwzględni nasze wytyczne, jednak sami powinniśmy je na początku ustalić. Jeśli chodzi o programy dla firm to na pewno najważniejsza jest funkcjonalność takiego oprogramowania. W przypadku aplikacji internetowych mogą mieć już spore znaczenie także inne kwestie, jak na przykład kolorystyka.


O aplikacjach mobilnych i przenośnych z Wikipedii

Aplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.

Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. ?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna


Krótko na temat programistów w Wikipedii

Programista (gw. ?deweloper?/?developer?, ?koder?; czasem: inżynier oprogramowania) ? osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania. Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania. Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych z nich. Nazwa głównego języka jest często dodawana do nazwy stanowiska, np. programista C++, aby podkreślić specjalizację.

Mianem programistów określa się czasami projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania czy analityków systemów. Jest to jednak pewne uproszczenie, ponieważ zawody te wymagają wielu innych umiejętności, oprócz samego programowania. O ile podział ten jest dobrze zarysowany za granicą123, w Polsce panuje większa swoboda w wyborze nazw zawodupotrzebny przypis.

Międzynarodowy Dzień Programisty jest obchodzony 13 września, a w roku przestępnym 12 września

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Programista