
Takie ogrzewanie nie ma nic wspólnego
Energię uzyskuje się stosując pompę ciepła, która wymusza obieg energii cieplnej ze źródła zimniejszego (grunt) do ogrzewanego budynku. Zastosowanie tego urządzenia umożliwia korzystanie z energii zmagazynowanej w gruncie, który podgrzewany jest przez energię słoneczną. Takie ogrzewanie nie ma nic wspólnego z gorącymi źródłami ani z wykorzystaniem energii geotermalnej. Nośnikiem energii, który napędza pompę ciepła, w większości wypadków jest energia elektryczna. Jedynie w pojedynczych przypadkach pompa ciepła napędzana jest przez silnik spalinowy zasilany gazem ziemnym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie
Grzejnik Pomnik grzejnika- cytat z Wikipedii
Urządzenie doczekało się pomnika. Z okazji 150 rocznicy zamontowania pierwszego grzejnika w Sankt Petersburgu, na początku sezonu grzewczego 2005, przed elektrociepłownią w Samarze stanął mierzący 2 metry wysokości i ważący 200 kg pomnik żeliwnego grzejnika (wykonany przez lokalnego artystę rzeźbiarza Nikołaja Kuklewa). Powyżej urządzenia, w świetle okna z grubą kotarą, wyleguje się w cieple kot.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik
Niebezpieczeństwo podczas pracy z prądem
Zawód elektryka jest bardzo często zaliczany do profesji, w których niezwykle powszechne spotykane są uszczerbki na zdrowiu. Jest to związane przede wszystkim z tym, że podczas pracy z prądem nawet najmniejszy błąd może spowodować groźne spięcie, które będzie niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Zazwyczaj powstała awaria sieci elektrycznej jest nieoczekiwana i elektryk poszukując rozwiązania powstałego problemu porusza się jakby po omacku. W związku z tym o taki błąd bardzo łatwo i można powiedzieć, że żadna wiedza teoretyczna nie jest w stanie przygotować pracownika do perfekcyjnego wykonywania tego zawodu, gdyż niektórych zdarzeń losowych nie da się przewidzieć.