Higiena jamy ustnej i stomatologia

plantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koronki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie. Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne.

Higiena jamy ustnej i stomatologia

Braki w uzębieniu - protezy czy implanty?

Protezy są tańszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Spełniają swoją rolę estetyczną, i są dużo tańsze od implantów.

Oprócz implantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koronki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie. Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne. Jeżeli mamy zdrowe korzenie - to warto się nad tym zastanowić. Co ważne - proces zakładania implantów nie jest szybki - trzeba poczekać aż dziąsło się zagoi i dobrze dopasować górną część.


Krzywe zęby - powód kompleksów

Czasem nasze zęby mimo wielu starań nas nie zadowalają. Nie wynika to z ubytków w nich, widocznych przebarwień czy pokruszonego szkliwa, a bardziej prozaicznej przyczyny ? nie układają się w idealnie prosty sposób. W tym wypadku potrzeba nam fachowej pomocy ? możemy odzyskać idealne ułożenie uzębienia.
Wsparcie ortodonty ? które może być łączone z usługami dentystycznymi ? sprawia, że zostaną dobrane odpowiednie do naszej sytuacji środka radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami. Może to być na przykład dobrze dobrany aparat, który działając na przestrzeni tygodni czy miesięcy doprowadzi w końcu nasze zęby do upragnionej postaci.
Wszelkie obawy są jak widać zbyteczne ? profesjonalne usługi sprawiają, że nawet najbardziej denerwująca deformacja może zostać zażegnana, a my będziemy cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Wystarczy jedynie kilka wizyt, aby skonsultować właściwy dobór metody i rozpocząć naprawę tego, co nas nie satysfakcjonuje ? to nic strasznego czy niekomfortowego.


Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej.

Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa